Orgovánová 1809/21, 900 41 Rovinka, Slovenská republika info@reloha.sk +421 910 299 911

Podpora letného tábora pre deti z Detských domovou

Stali sme sa partnermi veľmi milej a srdečnej akcie a mali sme tak možnosť podporiť deti z Detských domovou z celého Slovenska, kde im občianske združenie Fantázia detí pravidelne organizuje tábory a vytrhne tak deti z každodenných trápení v živote. Pre tieto deti je to najsvetlejší a netrpezlivo očakávaný moment v roku, ktorého sa nevedia dočkať.

Naša podpora mala viacero foriem, či už finančnú pomoc, kde sme konkrétnym deťom tento tábor zafinancovali a tiež materiálnu podporu, podľa konkrétnych požiadaviek usporiadateľov v podobe čokoládových maškrtiek pre všetky deti.

Jeden turnus sme aj osobne navštívili a presvedčili sa tak na vlastné oči o kvalitách tejto akcie. Deti pre nás pripravili uvítací program, kde nám predviedli svoj talent, absolvovali sme prehliadku tábora ako aj spoločný obed. Za nezabudnuteľné momenty možno rozhodne zaradiť neustále objatia snáď od každého dieťaťa v tábore, kde vidieť, ako im nesmierne chýba telesný kontakt a ľudské teplo. Popritom sa nám niektoré deti zverili so svojim vnímaním reality, kde je ťažké sledovať, ako sú takéto deti ukrátené o klasické detstvo a musia riešiť existenčné otázky na rozdiel od svojich bežných rovesníkov a zvádzať svoje vnútormé boje, o ktorých mnohý ani netušia.

Sme radi, že sa OZ Fantázia detí venuje takýmto aktivitám a vytvára v deťoch pozitívne spomienky, nové kamarátsva, lásky a všetko, čo k bezstarostnému detstvu má patriť.