Orgovánová 1809/21, 900 41 Rovinka, Slovenská republika info@reloha.sk +421 910 299 911

Vianočný večierok pre deti z Detských domovou

Nakoľko sme spojili sily s OZ Fantázia detí, kde sa venujú deťom z Detských domovou v rámci celého Slovenska, boli sme oslovení na spoluprácu pri príprave a realizácii Vianočného večierku práve pre tieto deti, ktoré by bez takejto aktivity pravé Vianoce ani nezažili a tak sme neváhali ani chvíľu a pridali sme symbolickú ruku k dielu.

V rámci pripravovanej akcie pre zhruba 250 detí, ktoré žijú bez rodičovskej lásky a ostatných vecí s tým spojených, ktoré sú pre ostatné deti väčšinou samozrejmosťou a žiaľ tieto deti nepoznajú, začala príprava formou písania želaní každého jedného dieťaťa, ktoré sa zúčastnilo, na vysnívaný darček, ktorý by si radi pod stromčekom našli. Tieto zoznamy sa následne doručovali všetkým partnerom akcie, prispievať bolo možné buď priamo zakúpením želaných darov, prípadne finančným príspevkom na nákup. Darčeky sa následne zabalili, doručili na miesto konania, kde na deti čakalo prekvapenie s pravou Vianočnou atmosférou. Obrovský stromček s kopou darčekov, spoločná slávnostná večera, ktorú sme deťom servírovali, následne bohatý program v podobe hudobných, prípadne tanečných vystúpení zverencov z pomedzi zúčastnených detí. Potom prišlo na rad rozdávanie darčekov, na ktoré sa deti neskutočne tešili a tajne dúfali, že tam na nich bude čakať práve ten ich vysnívaný dar, po ktorého rozbalení bolo možné sledovať nekonečnú úprimnú detskú radosť, práve kvôli ktorej to má celé zmysel robiť. Večer pokračoval voľnou zábavou a tešením sa z darov, atmosféry a pocitu, že na nich niekomu záleží a nezabudol ani na nich, práve v časoch Vianočných sviatkov.

Bol to pre nás veľmi dojemný a poučný zážitok do života a rozhodne dôvod na zamyslenie, koľko detí nemá to štastie sedieť pri Vianočnej večeri v kruhu svojej rodiny a zažívať veci, ktoré sú pre mnohých ľudí v konzumnom svete úplnou samozrejmosťou. Nie všade to je samozrejmosť. Tieto deti si takýto život nevybrali, ale musia sa ním pretĺkať každý jeden deň bez výraznejšej nádeje na krásny vysnívaný život.

V mene nášho združenia ďakujeme, že sme mohli byť súčasťou tejto vydarenej akcie, taktiež ďakujeme aj ako jednotlivci za možnosť zažiť túto atmosféru a mať možnosť byť súčasťou niečoho tak srdečného a úprimného. Ďeťúrencom držíme palce do života ako to len ide a dúfame, že sa nájde stále viac a viac ľudí, ktorí si nájdu v živote čas opustiť svoju komfortnú zónu a myslieť na iných, ktorým dopriate nebolo.

Taktiež ďakujeme našim podporovateľom, bez ktorých by naša pomoc bola ťažko realizovateľná.